Исчистете го кожниот мебел без оштетувања – има една „цака”

Исчистете го кожниот мебел без оштетувања – има една „цака”

Ако имате дома мебел од кожа, тогаш постои еден трик како да се исчисти без да се оштети.

Се што ви треба се крпа која добро ќе ја исцедите откако ќе ја ставите во мешавина од вода и оцет.

Потоа, на неа ќе ставите на неа средство за кожа, па ќе го поминете кожниот мебел.

Верувајте, ќе блеска!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка