За славината да блеска – ви требаат 4 евтини состојки

За славината да блеска – ви требаат 4 евтини состојки

За славините на чешмите во домот да блескаат, ви требаат 4 состојки.

Ви треба млака вода, малку сол, оцет и лимонтус едно кесе,

Се прска славината, се остава неколку минути, се трие и се пребришува со памучна крпа.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки