Portrait of man with cleaning equipment

Највалканите предмети дома секој ден ни се во рака а не ги чистиме – ова е листата

Постојат нешта во домот кои постојано ги употребуваме, а се легло на бактерии.Тука се вбројува далечинскиот управувач, кој сите го допираме, има безброј бактерии, но да признаеме, многу ретко го чистиме.

Тука се и штекерите за палење на светло, како и четките и шноли за коса.

Во оваа листа предмети со легло на бактерии се вбројуваат и светилките како и корпите за отпадоци.

Се вбројуваат и сунѓерот за садови како и рачката од фрижидерот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса