Многумина мислат дека се дебели, но грешат – работи поради кои ви е голем стомакот

Многумина мислат дека се дебели, но грешат – работи поради кои ви е голем стомакот

Подуеноста може да ни создаде непријатност, ќе се сложите со тоа. Поради овие работи може да ви се создаде надуеност на стомакот:Храна – доколку јадете тешка храна за варење, вашиот стомак ќе биде науден. Затоа треба да избегнувате зачинета и брза храна.

Количина – количината на храна која треба да ја внесувате влијае на вашиот стомак, затоа не треба да се прејадувате или да се изгладнувате.

Алкохол – алкохолот доведува до разни проблеми во целиоторганизам, како што е надуеност, болки и гасови.

Вештачки пијалоци – вештачките пијлоци, газирани и слични сокови се преполни со отрови. Само ќе ви наштетат. Подобро е да пиете природни сокови.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*