Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Рибата е храна која е здрава и често се препорачува.

Јадете ја почесто бидејќи има омега масни киселини, голема хранлива вредност, многу малку калории споредено со други јадења, и бидејќи помага за многу болести.

Рибата ги штити срцето и артериите, коските и зглобовите, помага за лесно варење, а според најновите сознанија помага и во борбата против депресијата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*