Комплетно јадење за гурмани – ражничи по специјален рецепт

Комплетно јадење за гурмани – ражничи по специјален рецепт

Вака подготвените ражничи ќе ги обожавате…

Состојки:

 • 4 ражничи
 • 1 струк праз
 • 1 средна тиквица
 • 2 моркови
 • 1 црвена пиперка
 • 3 поголеми компири
 • 300 мл сок од домати
 • сол
 • бибер
 • ловоров лист
 • магдонос
 • малку масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте