Аромата неодолива: Мафини со кокос

Аромата неодолива: Мафини со кокос

Направете вкусни мафини со кокос чија арома сите ќе ги привлече да пробаат.

Ова е рецептот прикажан во видеото заедно со подготовката:

Состојки:

 • 2 јајца
 • 150 гр шеќер
 • 100 мл млеко
 • 100 мл сок од портокал
 • 2 лажици рендана кора од портокал
 • 300 гр брашно
 • 100 гр кокосово брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 100 гр путер

Подготовка:

 1. Се меша растопениот путер со шеќерто, па јајцата, па сите останати состојки.
 2. Се става во плех за мафини на 180 степени 25 минути.
 3. Добар апетит!

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки