Луѓето со оваа крвна група се посклони кон срцев удар

Луѓето со оваа крвна група се посклони кон срцев удар

Луѓето кои ја имаат оваа крвна група се најмногу склони кон тоа да доживеат срцев удар.

Истражувањата направени на 1,3 милиони луѓе, покажуваат дека луѓето со крвна група А, Б или АБ се 9% повеќе склони кон срцев удар отколку оние со крвна група 0.

Тие имаат поголемо ниво протеини за згрутчување на крвта, па затоа треба да водат поздрав живот.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство