Чоколадни кекс бомбици

Чоколадни кекс бомбици

Брзо и лесно се прават, а вкусни се и секој ќе сака репете.

Состојки:

  • 300 гр кекс мелен
  • 250 гр маргарин
  • 8 лажици шеќер во прав
  • 5 лажици рум
  • 1 чоколада за готвење

Directions

  1. Се матат маргаринот со шеќерот и румот и сите состојки.
  2. Се се меша и се прават топчиња.
  3. Се мачкаат во чоколадото.
  4. Се редат на решетка додека не се исуши чоколадото.

 

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината