Видео деликатес: Лазања со пилешко и јогурт

Видео деликатес: Лазања со пилешко и јогурт

Направете необична лазања со пилешко и јогурт. Малку поинаков но многу вкусен деликатес.

Ова е се што ви треба:

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство