Ги замотала прстите со кујнска фолија – ова е резултатот

Ги замотала прстите со кујнска фолија – ова е резултатот

Дали знаете што ќе постигнете доколку ги обложите своите прсти со обична алуминиумска фолија?
Како средство со исцелувачки својства, често ја користат кинеските и руските исцелители.
Праксата покажала дека таа може да се користи и надвор од кујната, но со извесна внимателност – објавува lijekizprirode.com.
Доколку имате проблем со болките во рацете, обложете ги прстите, а ако е потребно и целата рака со алуминиумска фолија!
Истото важи и за болките во вратот, грбот, рамената, колената и петите: едноставно замотајте го болниот дел од телото со алуминиумска фолија и болката брзо ќе исчезне.
Биопротокот кој минува низ биолошки активните точки во нашиот организам, на тој начин се рефлектира и враќа онаму од каде дошол. Тоа позитивно делува на погодените органи кои имаат врска со истиот причинител. На тој начин истовремено може да го решите здравствениот проблем и да се ослободите од болката.
Овој интересен метод за исцелување веќе долго го користат кинески и руски исцелители, а детално е објаснет во книгите на Вилхелм Рајх, психотерапевт кој бил Фројдов ученик.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса