Билки кои се безопасни за трудниците – јадете ги почесто

Билки кои се безопасни за трудниците – јадете ги почесто

За бремените жени многу е важна правилната исхрана, а постојат и билки и зачини кои смеат да ги консумираат и кои им го подобруваат здравјето.

Тука се вбројува црн чај, но најмногу две шолји на ден. Поголема количина може да предизвика силно срцебиење.

Кимот е зачин кој е дозволен и сигурен и главно ја стимулира матката.

Магдоносот е на листата како зачини кои смеат да се користат но во ограничени количини бидејќи во спротива при голема количина може да дојде до крварење.

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината