Ве печат очите од канцелариска работа? – направете си гел дома

Ве печат очите од канцелариска работа? – направете си гел дома

Направете гел со кој нема да ве печат очите по напорен ден на работа, пред компјутер или телевизор.

Ви требаат 1 лажица билка за нега на очи, 1,5 дл ладна вода, 2 лажици желатин во зрно и 3 лажици бадемово масло.

Се се меша и се нанесува околу очите.

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити