Совршени лепињи за доручек: Можат да бидат и слатки и солени!

Совршени лепињи за доручек: Можат да бидат и слатки и солени!

Меко тесто кое можете да го направите за миг!

Погледнете го видеото со рецепт за овие преубави лепињи кои се прават многу брзо, а можат да стојат и до два дена.

Загрејте масло во тава извадете го тестото и кинете топчиња.

Растегнете на раце или на влажна работна површина и спуштајте во врело масло.

Пржете ги лепињите од двете страни и ставајте ги на хартиени салфети да ја впијат маснотијата.

Послужете ги топли со сирење или џем…

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта