Моќен лек кој спречува деменција – чини 7 денари

Моќен лек кој спречува деменција – чини 7 денари

Деменцијата е тешка болест која напаѓа се повеќе постари лица, а една лажица од оваа намирница може да ви го спаси животот и да ви заштеди пари.

Лицата кои јадат мед секој ден имаат низок ризик за заболување од оваа тешка состојба, бидејќи тој спречува да се оштетат делови од мозокот.

Медот е полн со полифенол, главна природна хемикалија за спречување на губитокот на меморијата.

Во просек една лажица мед чини 7 денари, а може да ви спаси живот.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?