Здрава храна долг живот – предлог мени за секој ден

Здрава храна долг живот – предлог мени за секој ден

Здравата храна е клуч за долг живот и здравје, па затоа треба да јадете одредени намирници кои му помагаат на вашето тело.Се препорачуваат јајца кои се богати со протеини, и даваат енергија.

Јадете и грав, традиционалното македонско јадење кое е здраво и вкусно. Има железо, минерали, и влакна.

Се препорачуваат јаткасти плодови, свежо овошје и зеленчук.

Пијте и многу вода и чај.

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*