Крцкави и вкусни: Пилешки крокети

Крцкави и вкусни: Пилешки крокети

За главно јадење или за мезе – подгответе вкусни и крцкави пилешки крокети.

Состојки:

  • 500 гр пилешко месо сварено во солена вода
  • 2 компири
  • сол
  • бибер
  • 1 јајце
  • 1 главица крмид
  • малку масло
  • брашно
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула