Свински шницли со смокви

Свински шницли со смокви

Фантастична комбинација од сочни смокви и месо – вистински гурмански специјалитет.

Состојки:

  • 4 кременадли без коски
  • 2 зрели змокви
  • 1 лажичка рузмарин
  • 1 лажичка сенф
  • 2 лажици маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Расечете ги кременадлите без коска и расклопете ги да добиете облик на пеперутка, покријте ги со проѕирна фолија и малку исчукајте ги со широка дршка од нож.
  2. Смоквите измијте ги и исечете ги на тенки кругови. Месото посолете го и побиберете го, посипете го со рузмарин и премачкајте го со сенф. На половина од површината на шницлите наредете кругови смокви, прекријте со другата половина па зацврстете со чепкалки.
  3. Полнетите шницли премачкајте ги со масло и печете ги на врела скара или грил тава од секоја страна по 5 минути. Украсете ги со свежи смокви и рузмарин.

 

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука