Необични и вкусни: Шницли од рерна

Необични и вкусни: Шницли од рерна

Сочни и вкусни шницли…

Состојки:

 • пилешко бело медо
 • 1 лажица сенф
 • 300 гр кисела павлака
 • 100 гр мајонез
 • 4 чешниња лук
 • 50 мл пиво
 • 50 гр презла
 • 2 лажици брашно
 • бибер
 • зачин
 • сол
 • 1 лажичка лута пипер
 • сечкан рузмарин
 • 50 гр сува сланина
 • малку кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина Кујна“:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки