Со овој појадок ќе загубите 5 килограми за 10 дена

Со овој појадок ќе загубите 5 килограми за 10 дена

Веќе сте пробале неколку диети, но тие се безуспешни? Имате бавен метаболизам, а најголема желба ви е да ослабнете?Тогаш треба да го пробате овој рецепт. Овој појадок изобилува со витамини и минерали.

За подготовка на овој оброк ќе ви биде потребно: 300 мл кефир (или безмастен јогурт); 2 супени лажици овесни снегулки; 1 лажичка мелено ленено семе; 1 лажичка какао во прав; 5-7 суви сливи.

Овој оброк се подготвува навечер за следниот ден. Прелејте ги со 100 мл зовриена вода сувите сливи. Покријте ги и оставете ги да отстојат 5 до 10 м инути. За тоа време во сад ставете ги овесните снегулки, меленото ленено семе и какаото. Прелејте со кефир и промешајте добро.

Сливите што набабриле ситно исечкајте ги, може и да ги измиксате во блендер и додадете ги на претходната смеса.

Добро промешајте и оставете го појадокот да отстои во ладилникот. Наутро извадете од ладилник и уживајте во вкусниот и здрав појадок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*