Дудинка – природен тоник на крвта, лек за милион болести

Дудинка – природен тоник на крвта, лек за милион болести

Дудинката се смета за природен тоник за крвта, добра е за кардиоваскуларниот систем, за имунитетот и е еден од најмоќните лекови од природата кои лекуваат милион болести.Го регилира шеќерот во крвта, го подобрува видот со своите витамини, а се препорачува и пост оперативно по операции за зајакнување.

Исто така со своите состојки се препорачува и за пост породилен период.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити