hands with sponge washing dishes in kitchen sink Mindfully washing dishes can be good for you.

Има повеќе бактерии од корпа за отпадоци – еве колку често да го менувате сунѓерот

Верувале или не, сунѓерот за садови е повалкан и од корпа за отпадоци, а затоа треба да се менува често.

Истражувањата покажуваат дека сунѓерот треба да се менува на една недела за да се заштитиме себе и здравјето.

Особено ако со истиот сунѓер ги бришеме и работната и садоперот кои се легло на бактерии, мора да се менува почесто.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки