Оваа билка е кралица на ливадите – користете чичок почесто

Оваа билка е кралица на ливадите – користете чичок почесто

Чичокот е билка која се смета за кралица на речните брегови, ливадите и полињата, а помага за многу болести.Помага за прочистување на крвта,  помага при оштетена коса, а се употребува и за настинка и температура.

Лекува и камен и песок во бубрегот, мочните патишта, воспаленија на желудникот, цревата, црниот дроб.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Неодолива крем салата