Чај од шумска јагода – плодот помага за здраво срце

Чај од шумска јагода – плодот помага за здраво срце

Направете си чај од шумска јагода, освен што е вкусен има и одлични здравствени придобивки од него.Листот и плодот се користат како лек за кардиоваскуларни заболувања, за висок притисок, како и работата на срцето.

Шумската јагода помага и за бубрезите и желудникот.

Богата е со многу витамини и минерали.

Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти:

Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Топ 10 вкусни рецепти за домашнa питa

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со брокула

Еден Коментар

  1. Pingback: Чајот од хибискус совршен за зимата – Бомба со витамини која помага за сè – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*