Спречува крварења и тешки болести – овчарска торбичка, билка за се

Спречува крварења и тешки болести – овчарска торбичка, билка за се

Овчарска торбичка е помалку позната билка која расте насекаде, а има многу лековити својства.Се употребува за болки во мускулите, за крварења, за тешки менструални циклуси.

Се користи и за лекување и превенција на тумор и за крвен притисок.

Прочитајте повеќе Gotvi.mk совети и рецепти:

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Овошно суши

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени