Видео: Стави јајца во шпагетите па ги измати – повеќе од деликатес

Видео: Стави јајца во шпагетите па ги измати – повеќе од деликатес

Вреди да се проба, повеќе од деликатес, стави шпагети, ги направи како палачинка, додаде месо, моцарела, јајца, пармезан, зачини и доби совршенство.

Follow me @thehungryfriends for more food videos 😍😍

A post shared by Food 🍽 The Hungry Friends® (@thehungryfriends) on

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо