Сите ќе бараат рецепт за оваа зимница: Лути полнети краставици

Сите ќе бараат рецепт за оваа зимница: Лути полнети краставици

Доаѓа периодот кога се прави зимница, па оваа година направете нешто креативно и вкусно.

Лути полнети краставици, со феферонки, а секој кој го пробал рецептот  се воодушевил.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек