Големо намалување на цените на сендвичите во „Седмица“

Големо намалување на цените на сендвичите во „Седмица“

Популарната сендвичара „Седмица“ од 28 август по повод 30 години од постоењето ги намалува цените на сендвичите и пијалаците.

Според она што може да се види на рекламниот флаер, промоцијата ќе трае од 28 август до 7 септември и сендвичите ќе чинат 100 денари, една лименка сок 20 денари, а половина литар 30 денари.

Од сендвичарата „се извинуваат поради за реализацијата на телефонските нарачки бидејќи имаат зголемена фрекфенција на работа“.

извор: Press24

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон