Облеката ќе ви биде голема за месец – 2 состојки и вода, најдобар согорувач на масти

Облеката ќе ви биде голема за месец – 2 состојки и вода, најдобар согорувач на масти

За еден месец облеката ќе ви биде голема, се подготвува пет минути, а ви помага брзо да топите килограми, во комбинација со правилна исхрана и физичка активност.

Состојки:

  • 1 лимон
  • 60 гр магдонос
  • 60 мл вода

Подготовка:

  1. Исцедете го лимонот и иситнете го магдоносот.
  2. Зовријте ја водата и ставете ја во чаша, а потоа лимонот и магдоносот во неа.
  3. Пијте една шолја шест дена, па направете пауза, па повторно.

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко