Вкусен ручек за цело семејство: Ќофте во највкусен сос

Вкусен ручек за цело семејство: Ќофте во највкусен сос

Највкусните домашни ќофтиња во бешамел.

Состојки:

 • 300 гр мелено месо
 • 3 јајца
 • 3 супени лажици масло
 • 3 супени лажици брашно
 • бибер
 • зачини
 • 3 чешниња лук
 • 1 кромид
 • 1 прашок за пециво
 • 3 супени лажици презла
 • 1 павлака

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот