Шарена салата – веднаш ќе ја направите, евтина и брза

Шарена салата – веднаш ќе ја направите, евтина и брза

Направете вкусна, здрава, шарена и богата салата во вашиот дом.

Состојки:

  • 3 варени јајца
  • 100 гр димена шунка
  • 4 моркови
  • 3 кисели краставички
  • 3 дл јогурт
  • сол
  • бибер
  • 200 гр мајонез
  • 3 кеси желатин

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините