Без брашно, шеќер и печење: Десерт кој ќе го обожавате (ВИДЕО)

Без брашно, шеќер и печење: Десерт кој ќе го обожавате (ВИДЕО)

Додека го подготвувате, ќе уживате во неодоливиот мирис…

Состојки:

  • 3 банани
  • 400 гр диња
  • 150 гр чоколадо
  • 100 гр мелени ореви
  • 100 гр путер
  • 150 гр посни бисквити
  • ванилин шеќер

Уживајте во вкусот на необичниот десерт, а инструкциите и деталите за подготовка погледнете ги во видеото:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта