12 Евра за лежалки во Грција – Дали би платиле за оваа плажа?

12 Евра за лежалки во Грција – Дали би платиле за оваа плажа?

12 Евра за две лежалки и чадор, а 4 Евра за кафе – годинава ова се цените на познатата Marble beach (Мермерна плажа) на островот Тасос во Грција.

Туристите кои досега биле тука велат дека пристапот до плажата со кола е по тесни патчиња, но дека водата и целокупниот амбиент се прекрасни. Еве како изгледа:

 

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на e-mail: gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата