watering flowers in garden

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата и нема да се исушат додека сте на одмор

Со само една лажичка цимет ќе цветаат вашите цвеќиња и растенија по дома и веќе нема да имате маки со нивното сушење.Ако ставите само лажиче цимет на стеблото на растенијата, тоа ќе го поттикне цветањето на билката.

Истото помага и ако мравки ви ги нападнат билките, а циметот ги брка и комарците.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките