Вкусно и богато мени – Сендвичи, салати, топено сирење за 100 денари! ЕВЕ КАДЕ

Вкусно и богато мени – Сендвичи, салати, топено сирење за 100 денари! ЕВЕ КАДЕ

Како и во повеќето светски метрополи, така и во Скопје се повеќе преовладува брзиот и стресен начин на живот.

Потрчко е нова фирма чија идеја е квалитетно и брзо да приготвува и доставува храна и пијалоци до вашата адреса. За одржување на висок квалитет на нашите производи, тие ги нудат целосните менија на „Juice Bar“, „Juice Lounge Bar“ и „Мезе Бар Сопотско“.

Еве дел од нивните супер промо понуди за 100 денари:

Класик Тост (ајдамер, пилешка шунка, печурки, прилог-кисели краставици и 2 соса) 100 денари

Еурека Сендвич (багет лебче, путер, фета, свински вpam, шунка, кашкавал, марула, краставица, мајонез) 100 денари

Пржени лепчиња (сирење, маслинки, сланина, патлиџан, кари сос) 100 денари

Фреш сендвич (багет лебче, павлака, гауда кашкавал, печурки, марула, пченка, пармезан) 100 денари

Омлет со кашкавал (3 јајца,кашкавал, сирење, патлиџан) + Фурнаринки 100 денари

Цезар салата (ајсберг, марула, пилешко филе, кубети, кари сос, пармезан, кашкавал, дресинг) 100 денари

Глорија салата (домат, морков, краставица, фета сирење, оригано, дресинг) 100 денари

Топено сирење класик (сирење, доматно пире, кашкавал 250 грама) + Фурнаринки 100 денари

Калцоне (шунка, кашкавал, печурки, доматно пире, кечап) 100 денари

Свит Хани смути (малина, ананас, портокал, мед) + Еспресо 100 денари

Ретро вафла (чоколаден крем, ресана, крем банана, плазма, чоколадни капки, бело чоколадо, чоколаден прелив, шлаг) 100 денари

Орео вафла – (чоколаден крем, орео колачиња, чоколадни капки, бело чоколадо) 100 денари

Класик вафла (чоколаден крем, банана, пире од јагода/малина, чоколадни капки, бело чоколадо, шлаг, шеќер во прав) 100 денари

Нутела Смути (банана, нутела крем, јагоди, млеко) + Еспресо 100 денари

Сите промо понуди на Потрчко можете да ги погледенете на овој ЛИНК

Како и каде да нарачате и добиете достава прочитајте ТУКА

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*