Оброк кој радо ќе го правите: Пилешки ражничи со крцкава сланина и димена колбасица (ВИДЕО)

Оброк кој радо ќе го правите: Пилешки ражничи со крцкава сланина и димена колбасица (ВИДЕО)

Идеален оброк за ручек или вечера…

Состојки:

  • пилешки гради
  • 150 гр сува сланина (царско месо)
  • 150 гр димена колбасица
  • 5 чешниња издробен лук
  • 1 лажица сок од лимон
  • маслиново масло
  • стапчиња за ражничи

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото месо исечкајте го на коцки. Во чинија подгответе маринада од 50 мл масло, 50 мл вода, издробен лук, бибер, сол, оригано и сок од лимон.
  2. Сè добро измешајте. Оставете да отстои 30 минути и процедете, па со прелијте го месото.
  3. Пожелно е месото да отстои во маринадата околу 30 минути, па потоа да се пече. Испечете го на скара од двете страни.

Деталното упатство за подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*