БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Понекогаш се случува да се исфлекаме кога најмалку сакаме. И тоа на новите или омилените парчиња од гардеробата.

Но, без гајле, имаме евтино, едноставно и ефикасно решение 🙂

Оваа комбинација ќе ги спаси вашите омилени алишта:

Потребно е да направите раствор со еднаква количина на лимон и вода или, алтернативно, оцет и вода.

Нанесете го растворот додека флеката е свежа, нежно протријте и оставете да отстои 1-2 минути. Потоа исплакнете или исперете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

30 Коментари

 1. Pingback: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите – Gotvi.mk

 2. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 3. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје… – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот… – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 7. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 9. Pingback: Нов земјотрес вечерва почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 11. Pingback: КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек! – Gotvi.mk

 12. Pingback: СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите – Gotvi.mk

 13. Pingback: НЕМА ПЕЧЕЊЕ, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Торта со крем банани – Gotvi.mk

 14. Pingback: Рецепт за кој сите зборуваат: Супер едноставна торта од банани и бисквити – Gotvi.mk

 15. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Рекордно ниски температури: Повторно доаѓа снегот – Gotvi.mk

 17. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Замрзнаа и Плитвичките езера во Хрватска – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВИДЕО: Ги тркалаше палачинките во тава – од сега ќе правите само вакви – Gotvi.mk

 20. Pingback: НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Ги изми садовите со кечап – еве како – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Попладнево најобилни врнежи од снег – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Ја стави смесата за палачинки во шише – доби десерт за 3 минути – Gotvi.mk

 23. Pingback: СПАС ВО ДОМАЌИНСТВОТО: Направете сами средство против тврдокорни наслаги – Gotvi.mk

 24. Pingback: Кајмак пица со стар леб – наместо да го фрлите направете ДЕЛИКАТЕС – Gotvi.mk

 25. Pingback: Јадете смокви за здравје во зима – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Лила вресна од страв – погледнете што и се случи во квизот – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци – Gotvi.mk

 28. Pingback: За ова не сте ни сонувале: Похован кромид со фил од моцарела – Gotvi.mk

 29. Pingback: Предности на кората од портокал: Нејзиниот прав го зајакнува имунитетот! – Gotvi.mk

 30. Pingback: Исчистете ги мувлата и нечистотијата од машината за алишта – Лекот чини 5 денари – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*