Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Нема поелегантни патики од оние во бела боја. Но, проблемот со нив е тоа што брзо се валкаат и флекаат. Сепак, постои едноставно решение за овој проблем, кој ни го испраќа читател на Gotvi.mk.

Еве како да направите паста за чистење на бели патики. Потребно ви е:

1 лажица сода бикарбона

1 лажица алкохолен оцет

1 лажица обична вода

Се мешаат убаво сите состојки додека да се направи густа смеса како паста.

Претходно патиките се ставаат во топла вода да се навлажнат. Со стара четка за заби се зема од пастата и се се нанесува по целата површина на патиките. Кај што има поголеми дамки повеќе се трие.

Вака исчеткани со смесата се ставаат во машина за перење на стандардна програма.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

32 Коментари

 1. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 2. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Паѓаа артикли од рафтовите на супермаркет во Скопје за време на земјотресот – Gotvi.mk

 4. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 5. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 7. Pingback: Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Нов земјотрес почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 9. Pingback: Земјотресот во Скопје со јачина од 2,4 степени (ФОТО) – Gotvi.mk

 10. Pingback: Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите – Gotvi.mk

 11. Pingback: Вкусот кој сите го обожаваат: Видео рецепт за подготовка на домашна моцарела – Gotvi.mk

 12. Pingback: КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек! – Gotvi.mk

 13. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 14. Pingback: ФОТО: Лила е горда мајка – Gotvi.mk

 15. Pingback: Ноќеска нов земјотрес почувствуван во Македонија (ФОТО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) – Gotvi.mk

 17. Pingback: Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија – Gotvi.mk

 18. Pingback: Сите знаеме дека мајките не тераат да јадеме но… – приказна која го шокираше светот – Gotvi.mk

 19. Pingback: ВИДЕО: Мислевте дека ова е пица? – нема да верувате на очите – Gotvi.mk

 20. Pingback: ПОСЕН ДЕЛИКАТЕС: Ќофтиња од леќа за големиот христијански празник – Gotvi.mk

 21. Pingback: Малите зрна леблебија кријат огромна моќ – Gotvi.mk

 22. Pingback: Роберт Де Ниро дојде на Балканот и полуде по оваа торта – ова е рецептот – Gotvi.mk

 23. Pingback: Со зеленчук против целулит – топете килограми брзо и лесно – Gotvi.mk

 24. Pingback: Македонија во жолта фаза – рекордно ниски температури – Gotvi.mk

 25. Pingback: НЕМА ВЕЌЕ НЕРВОЗИ: Најлесен трик за чистење огноотпорни садови – Gotvi.mk

 26. Pingback: Како докторите се чуваат од грип? – јадете го ова – Gotvi.mk

 27. Pingback: ВИДЕО: Ако лимонот имаше уста – урнебес – Gotvi.mk

 28. Pingback: Викенд временска – ново изненадување со времето, збогум на студот – Gotvi.mk

 29. Pingback: ХИТ РЕЦЕПТ: Поубаво од кифли и пити – љубоморно ќе го чувате овој рецепт – Gotvi.mk

 30. Pingback: И денеска невреме – еве до кога ќе врне и грми – Gotvi.mk

 31. Pingback: Природен лек за депресија – смеса за умот и мислите – Gotvi.mk

 32. Pingback: Исчистете ги мувлата и нечистотијата од машината за алишта – Лекот чини 5 денари – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*