Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

После напорниот ден на чистење на вашиот дом или работни простории, освен заморот кој вие го чуствувате, потребно е и да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот кој сте ги користеле.

Секако, целта е да можете повторно да ги употребувате, односно да не мора премногу често да купувате нови.

Потребно е преку ноќта да ги оставите да отстојат во раствор од вода и сол. На овој начин ќе го продолжите векот на траење на истите.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

28 Коментари

 1. Pingback: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта – Gotvi.mk

 2. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 3. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 4. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 5. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Близначки снимаа видео за YouTube кога ги зафати земјотресот – Погледнете ја нивната реакција – Gotvi.mk

 7. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 9. Pingback: Македонија на 98 место според загрозеноста од природни катастрофи – Gotvi.mk

 10. Pingback: СЛАТКО ВИДЕО: Љубовната приказна на Тамара и Небојша од Куманово – Gotvi.mk

 11. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 12. Pingback: ФОТО: Вака Северина лупи пиперки за ајвар – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Ќе има ли спас од дождот? – Gotvi.mk

 14. Pingback: Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа – Gotvi.mk

 15. Pingback: Паричката да донесе здравје и бериќет: Вкусен бадников леб – Gotvi.mk

 16. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 17. Pingback: ФОТО: Трпезата на Сека за празниците како од бајките – Gotvi.mk

 18. Pingback: Омилениот вкус на сите генерации настанал по грешка – измислен е од дете – Gotvi.mk

 19. Pingback: Викенд временска: Студот се враќа – Gotvi.mk

 20. Pingback: НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Ги изми садовите со кечап – еве како – Gotvi.mk

 21. Pingback: Природна маска за лифтинг на лице: Збогум на годините   – Gotvi.mk

 22. Pingback: Јадете смокви за здравје во зима – Gotvi.mk

 23. Pingback: ВИДЕО: Лила вресна од страв – погледнете што и се случи во квизот – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Испече банани и го направи најубавиот десерт – Gotvi.mk

 25. Pingback: Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане опсесија – Gotvi.mk

 26. Pingback: Магичниот чај на Доктор Оз: Зовријте банана, испијте ја водата и видете што ќе се случи – Gotvi.mk

 27. Pingback: Мажите стануваат ѕверови во кревет со оваа намирница – никогаш не сте се сетиле на неа – Gotvi.mk

 28. Pingback: ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*