Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Освежувачите за воздух се скапи и со интензивен мирис, а траат релативно кратко време. Но, затоа ви нудиме многу едноставен рецепт со кој ќе измешате само 2 состојки и ќе добиете природен домашен освежувач за воздух на вашиот дом или работни проистории.

Потребни ви се: 1) цветни ливчиња од мирислива роза и 2) малку сол

Во тегличка ставете ги цветни ливчиња од миризлива роза и солта. Потоа затворете ја теглата. Секогаш кога ќе посакате освежување на воздухот, отворете ја теглата.

СОВЕТ: Доколку теглата е прозирна истата ќе биде убав декор во вашиот дом.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

32 Коментари

 1. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 2. Pingback: ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон? – Gotvi.mk

 3. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 4. Pingback: ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес – Gotvi.mk

 5. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот… – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Паѓаа артикли од рафтовите на супермаркет во Скопје за време на земјотресот – Gotvi.mk

 8. Pingback: По земјотресите во Скопје, црна вода тече во чешмите во Студеничани (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 9. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 10. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 12. Pingback: Супер трик: Исечете лименки пиво – резултатот генијален – Gotvi.mk

 13. Pingback: Македонија на 98 место според загрозеноста од природни катастрофи – Gotvi.mk

 14. Pingback: Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО) – Gotvi.mk

 15. Pingback: Земјотресот во Скопје со јачина од 2,4 степени (ФОТО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: (ФОТО) Десетина земјотреси на границата меѓу Албанија и Грција – се чуствуваат во Македонија – Gotvi.mk

 17. Pingback: НЕКА БЛЕСНЕ ТРПЕЗАТА: Брзи и крцкави божикни колачиња – Gotvi.mk

 18. Pingback: ПОВЕЌЕ ОД ДЕСЕРТ: Замота тесто на круши па стави чоколадо – Gotvi.mk

 19. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 20. Pingback: Не направивте зимница сезонава? Има решение – Gotvi.mk

 21. Pingback: Зелена магија: Брокулата е најздравиот зеленчук – Gotvi.mk

 22. Pingback: ПОБЕДЕТЕ ГО ГРИПОТ: Со домашни бонбони против болката во грло – Gotvi.mk

 23. Pingback: Бомбици од три состојки   – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Завитка компири во фолија – повкусни не сте пробале – Gotvi.mk

 25. Pingback: ДЕСЕРТ ЗА 3 МИНУТИ: Со три банани се прави нешто совршено – Gotvi.mk

 26. Pingback: Овие намирници се помоќни за расонување од кафе – ќе се изненадите – Gotvi.mk

 27. Pingback: Временска – Gotvi.mk

 28. Pingback: ДЕСЕРТ НА НЕДЕЛАТА: Брз Тирамису без јајца – Gotvi.mk

 29. Pingback: Ви се случува ли да не може да спиете од премор? – овие намирници се спасот – Gotvi.mk

 30. Pingback: РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ ПО ОВА: Бурек со јаболка – добро прочитавте, прсти да излижеш – Gotvi.mk

 31. Pingback: Предности на кората од портокал: Нејзиниот прав го зајакнува имунитетот! – Gotvi.mk

 32. Pingback: Природен лек за депресија – смеса за умот и мислите – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*