Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Нема да ви се верува, но има природен лек со кој се вадат флеките од мастило и тонер. Повеќе не мора да очајувате доколку по грешка се допрете со вклучено пенкало или додека го местите тонерот ја исцрните омилената кошува или маица.

Потребно ви е само млеко – ни пиува читателка на Gotvi.mk. Нанесете го на исфлеканото место и тријте. Толку е потребно по што флеката ќе исчезне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

29 Коментари

 1. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 2. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје… – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 5. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 6. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 8. Pingback: КУЛИНАРСКИ ТРИК: Како да сварите шпагети Al Dente – Gotvi.mk

 9. Pingback: Домот нека замириса на месо: Сочни ребра во вино – Gotvi.mk

 10. Pingback: По мирните денови тлото се стресе: Денес повеќе земјотреси на Балканот – Gotvi.mk

 11. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 12. Pingback: Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката – Gotvi.mk

 13. Pingback: Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа – Gotvi.mk

 14. Pingback: СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите – Gotvi.mk

 15. Pingback: Чај од мента – еликсир за долг живот – Gotvi.mk

 16. Pingback: НЕМА ВЕЌЕ НЕРВОЗИ: Најлесен трик за чистење огноотпорни садови – Gotvi.mk

 17. Pingback: Како докторите се чуваат од грип? – јадете го ова – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Земете фолија – веќе никогаш нема да ви студи во зима – Gotvi.mk

 19. Pingback: Зелена магија: Брокулата е најздравиот зеленчук – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Кога храната би можела да зборува – видео за убав ден – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: Наполни корпи со чоколада – овие колачиња се ФАНТАЗИЈА – Gotvi.mk

 22. Pingback: Направете „Боем торта” – се е јасно од името – Gotvi.mk

 23. Pingback: ВИДЕО: Направи мусака со чипс – ова е ВРВЕН деликатес – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Еве кога ќе се стопи снегот – Gotvi.mk

 25. Pingback: Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука – Gotvi.mk

 26. Pingback: Неверојатен трик: Најбрзо излупете јајце, одделете ја жолчката… – Gotvi.mk

 27. Pingback: Еве што значи ако истурите кафе или скршите чаша – суеверија за кујната – Gotvi.mk

 28. Pingback: Колач „Манастирска колиба” – тајната за совршен десерт е откриена – Gotvi.mk

 29. Pingback: Посни и сочни – слаки кифлички со џем – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*