Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Дечињата ја сакаат играта и забавата на сите детски начини. Сепак, како малку да ги подзаборавивме игрите во природа, во двор или на некоја голема полјана.

Играњето во природа како по правило секогаш завршува со големи флеки од трева на облеката на децата. Но, не се лутете и не му забранувајте на вашето дете да игра. Постои многу едноставен рецепт:

Флеките од трева кои не се перат можат да се отстранат ако се натопат со чист алкохол, а потоа добро да се избришат со вата.

Ете, толку е 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

55 Коментари

 1. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 2. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 3. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 4. Pingback: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот – Gotvi.mk

 5. Pingback: ФОТО: Вкусна Охридска софра како круна на туристичката сезона – Gotvi.mk

 6. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 7. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 9. Pingback: СЛАТКО ВИДЕО: Љубовната приказна на Тамара и Небојша од Куманово – Gotvi.mk

 10. Pingback: Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар – Gotvi.mk

 11. Pingback: Македонија на 98 место според загрозеноста од природни катастрофи – Gotvi.mk

 12. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 13. Pingback: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете – Gotvi.mk

 14. Pingback: ФОТО: Се реновира поранешниот ресторан на МекДоналдс во Центар – Gotvi.mk

 15. Pingback: Мирис на лук и кромид во устата? Еве како најбрзо да го отстраните – Gotvi.mk

 16. Pingback: ПОЕФИКАСНА ОД ДИЕТИТЕ: Оваа овошка го намалува чувството на глад – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Пилешко со портокал – комбинација со неодолив вкус – Gotvi.mk

 18. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 19. Pingback: После вчерашниот земјотрес мирна ноќ во Скопје – Дали се смири тлото? – Gotvi.mk

 20. Pingback: ФОТО: Лила е горда мајка – Gotvi.mk

 21. Pingback: СУПЕРНАМИРНИЦИ за подобро памтење и концентрација – Gotvi.mk

 22. Pingback: ФОТО: Земјотрес почувствуван во Скопје со послаб интензитет – Gotvi.mk

 23. Pingback: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: (ФОТО) Десетина земјотреси на границата меѓу Албанија и Грција – се чуствуваат во Македонија – Gotvi.mk

 25. Pingback: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје – Gotvi.mk

 26. Pingback: ФОТО: Предмалку почувствуван слаб земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 27. Pingback: 139 Евра за повратен авио билет од Скопје до 17 дестинации во Европа – Gotvi.mk

 28. Pingback: Зошто е добро да ставите лук под перница!? – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Мислевте дека ова е пица? – нема да верувате на очите – Gotvi.mk

 30. Pingback: Имунитетска БОМБА – Gotvi.mk

 31. Pingback: Имате микробранова печка? Ова морате што побргу да го направите! – Gotvi.mk

 32. Pingback: Брзи посни бомбици за посните денови – Gotvi.mk

 33. Pingback: Чај од мента – еликсир за долг живот – Gotvi.mk

 34. Pingback: Натрупа снег, екипите на терен – следи поларна зима? – Gotvi.mk

 35. Pingback: Сутлијаш за посните денови – Gotvi.mk

 36. Pingback: Рекордно ниски температури: Повторно доаѓа снегот – Gotvi.mk

 37. Pingback: ФОТО: Вака Северина лупи пиперки за ајвар – Gotvi.mk

 38. Pingback: Македонија во жолта фаза – рекордно ниски температури – Gotvi.mk

 39. Pingback: ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата – Gotvi.mk

 40. Pingback: Сите го имаме во кујната но ретко кој знае – лечи настинка за 3 часа! – Gotvi.mk

 41. Pingback: ФОТО: Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома – Gotvi.mk

 42. Pingback: НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Ги изми садовите со кечап – еве како – Gotvi.mk

 43. Pingback: ВИДЕО: Ја стави смесата за палачинки во шише – доби десерт за 3 минути – Gotvi.mk

 44. Pingback: СПАС ВО ДОМАЌИНСТВОТО: Направете сами средство против тврдокорни наслаги – Gotvi.mk

 45. Pingback: СЕГА ЗНАЕМЕ ШТО НИ ТРЕБА: Еве која намирница е најделотворна во сезоната на грип и настинки – Gotvi.mk

 46. Pingback: Три лажици од оваа смеса на ден – БОМБА за вашата крвна слика – Gotvi.mk

 47. Pingback: Кајмак пица со стар леб – наместо да го фрлите направете ДЕЛИКАТЕС – Gotvi.mk

 48. Pingback: ХИТ ФОТО: За поубав ден – оваа фотка со храна го насмеа светот – Gotvi.mk

 49. Pingback: Стави брашно и јајца на работната маса – доби ХИТ СПЕЦИЈАЛИТЕТ – Gotvi.mk

 50. Pingback: ВИДЕО: Земете фолија – веќе никогаш нема да ви студи во зима – Gotvi.mk

 51. Pingback: Земете го рендето во рака: Јадете го ова за вечера три дена и ќе се шокирате – Gotvi.mk

 52. Pingback: Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВИДЕО: Нареди банани во огноотпорен сад – не постои полесна торта – Gotvi.mk

 54. Pingback: ВИДЕО: Изгледате вака додека пиете вода? – тогаш го правите тоа погрешно – Gotvi.mk

 55. Pingback: Како да не се здебелите за празниците – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*