Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

После долготрајното перење и носење, алиштата можат да го изгубат својот сјај и боја. Ви откриваме многу едноставен и евтин лек со кој ќе ги освежите боите на вашите алишта:

За да ја зачувате односно обновите свежината на бојата на вашите алишта кои сакате да ги исперете, потребно е претходно да ставите една голема лажица оцет во литар топла вода. Ова се однесува на ткаенини во посветли нијанси, како и во розева или зелена боја.

Доколку ткаенината е во црвена или потемни бои, тогаш оцетот се додава во ладна вода.

Откако ќе отстојат, ставете ги алиштата да се перат на стандарден начин.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

46 Коментари

 1. Pingback: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека – Gotvi.mk

 2. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон? – Gotvi.mk

 4. Pingback: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси – Gotvi.mk

 5. Pingback: ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес – Gotvi.mk

 6. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 7. Pingback: По земјотресите во Скопје, црна вода тече во чешмите во Студеничани (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 8. Pingback: Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: Близначки снимаа видео за YouTube кога ги зафати земјотресот – Погледнете ја нивната реакција – Gotvi.mk

 10. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Здрма за време на снимањето на квизот на Лила – Таа ја смируваше публиката – Gotvi.mk

 12. Pingback: ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје – Gotvi.mk

 13. Pingback: Супер трик: Исечете лименки пиво – резултатот генијален – Gotvi.mk

 14. Pingback: Нов земјотрес вечерва почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 15. Pingback: ИНФО ОД СЕИЗМОЛОЗИТЕ: Се смирува тлото под Скопје – Gotvi.mk

 16. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 17. Pingback: Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО) – Gotvi.mk

 18. Pingback: Нов земјотрес почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 19. Pingback: Земјотресот во Скопје со јачина од 2,4 степени (ФОТО) – Gotvi.mk

 20. Pingback: Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите – Gotvi.mk

 21. Pingback: Вкусот кој сите го обожаваат: Видео рецепт за подготовка на домашна моцарела – Gotvi.mk

 22. Pingback: КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек! – Gotvi.mk

 23. Pingback: Ноќеска нов земјотрес почувствуван во Македонија (ФОТО) – Gotvi.mk

 24. Pingback: Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија – Gotvi.mk

 25. Pingback: Паричката да донесе здравје и бериќет: Вкусен бадников леб – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Нека блесне божикната трпеза – да го прославиме христовото раѓање – Gotvi.mk

 27. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 28. Pingback: Секој ден будете се со овој сок – еве зошто – Gotvi.mk

 29. Pingback: Дивата Џенифер Лопез откри како ја одржува линијата – ова е нејзиното смути – Gotvi.mk

 30. Pingback: Ви се уништија чизмите од снегот? – поправете ги во кујната – Gotvi.mk

 31. Pingback: ФОТО: Отворивте шише вино? – направете нешто ФЕНОМЕНАЛНО за домот со тапите – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ги стави тестенините во спанаќ – го доби ова – Gotvi.mk

 33. Pingback: Нешто поинакво: Бомбиците со овој додаток се СОВРШЕНСТВО – Gotvi.mk

 34. Pingback: ЧУДОТВОРЕН РЕЦЕПТ: Го викаат “златно млеко” – ќе ве подмлади за месец – Gotvi.mk

 35. Pingback: ВИДЕО: Земете фолија – веќе никогаш нема да ви студи во зима – Gotvi.mk

 36. Pingback: Омилениот вкус на сите генерации настанал по грешка – измислен е од дете – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Попладнево најобилни врнежи од снег – Gotvi.mk

 38. Pingback: ВИДЕО: Доста е од месо, компир и тестенини – за деликатес ви се потребни само моркови – Gotvi.mk

 39. Pingback: Природна маска за лифтинг на лице: Збогум на годините   – Gotvi.mk

 40. Pingback: ФОТО: Има 50 години а изгледа како тинејџерка – откри што прави во кујна – Gotvi.mk

 41. Pingback: СЕГА ЗНАЕМЕ ШТО НИ ТРЕБА: Еве која намирница е најделотворна во сезоната на грип и настинки – Gotvi.mk

 42. Pingback: Никогаш веќе не ја ставајте храната во фолија – лекарите предупредуваат – Gotvi.mk

 43. Pingback: Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт – Gotvi.mk

 44. Pingback: ВИДЕО: Испече лимони во тава – нема да верувате каков десерт е ова! – Gotvi.mk

 45. Pingback: Лепеза компири: Нема подобар рецепт – Gotvi.mk

 46. Pingback: Имате болки во кичмата? – со овој природен лек ќе исчезнат – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*