Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Постои едноставен кулинарски трик со кој маслото нема да ви загори, а при пржењето на пржени лепчиња, мекици, пирошки, компири, крофни… никогаш нема да добијат темна боја.

Кога ќе го ставите маслото на оган да се загрее, додадете 3-4 зрна грав. Оставете ги во зејтинот додека пржите.

Пржениците ќе добијат убава златеста боја по пржењето. Нормално е на крајот од пржењето зрната грав да имаат темна боја.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

39 Коментари

 1. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 2. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 3. Pingback: ВИДЕО: Дали препишувањето на рецепти оди во минатото? 3Д печатена храна – Gotvi.mk

 4. Pingback: ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата – Gotvi.mk

 5. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 6. Pingback: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи – Gotvi.mk

 7. Pingback: Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите – Gotvi.mk

 8. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 9. Pingback: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта – Gotvi.mk

 10. Pingback: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје… – Gotvi.mk

 12. Pingback: ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Колку време траел катастрофалниот земјотрес во 1963 година – Gotvi.mk

 13. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 14. Pingback: Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје – Gotvi.mk

 15. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 16. Pingback: Постои трик со кој ќе го омекнете тврдото месо – Еве го – Gotvi.mk

 17. Pingback: ВИДЕО: Колку време траел земјотресот во Скопје во 1963 година? – Gotvi.mk

 18. Pingback: НЕШТО НОВО: Ако ви здодеа од компир и тестенини, ова е ДЕЛИКАТЕС за вас – Gotvi.mk

 19. Pingback: Со зеленчук против целулит – топете килограми брзо и лесно – Gotvi.mk

 20. Pingback: Зимски палачинки – ќе ви станат омилени во ладните денови – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: Свари компири па ги исуши на крпа – доби деликатес – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВО ЖИВО: Погледнете како вее снег во центарот на Солун – Gotvi.mk

 23. Pingback: Малите зрна леблебија кријат огромна моќ – Gotvi.mk

 24. Pingback: ДЕЛИКАТЕС:  Солени руски капи – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Замрзнаа и Плитвичките езера во Хрватска – Gotvi.mk

 26. Pingback: Рекордно ниски температури ова утро – Скопје најстуен град – Gotvi.mk

 27. Pingback: Зелена магија: Брокулата е најздравиот зеленчук – Gotvi.mk

 28. Pingback: УХМР најави промена со времето – Gotvi.mk

 29. Pingback: Докторите го кажаа своето: Еве како да се храните на студот – Gotvi.mk

 30. Pingback: Не направивте зимница сезонава? Има решение – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО РЕЦЕПТ: Завитка компири во фолија – повкусни не сте пробале – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВИДЕО: Кога храната би можела да зборува – видео за убав ден – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Што е повкусно од пица? – Торта од неа, прав деликатес – Gotvi.mk

 34. Pingback: Овој напиток го нарекуваат “Инфузија” – евтин е а делува веднаш – Gotvi.mk

 35. Pingback: Овие намирници се помоќни за расонување од кафе – ќе се изненадите – Gotvi.mk

 36. Pingback: Билката Ива е магична – не постои болест која не ја лекува – Gotvi.mk

 37. Pingback: ВРЕМЕНСКА: Еве кога ќе се стопи снегот – Gotvi.mk

 38. Pingback: Временска за новата работна недела – Gotvi.mk

 39. Pingback: Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*