Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Мувите знаат да бидат навистина досадни, па наместо да користите тепалки, еве едноставен совет како да ги избркате од вашиот двор или балкон. Овој совет ни го испраќа наша читателка.

Потребни ви се проѕирна кеса, вода и метални парички. Кесата наполнете ја со вода и во неа ставете метални парички. Вакви кеси закачете на влезната врата, оградата и други високи површини.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

29 Коментари

 1. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 2. Pingback: Мувла? Еве ефикасно и многу евтино решение – Gotvi.mk

 3. Pingback: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите – Gotvi.mk

 4. Pingback: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг – Gotvi.mk

 5. Pingback: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот – Gotvi.mk

 6. Pingback: ФОТО: Вкусна Охридска софра како круна на туристичката сезона – Gotvi.mk

 7. Pingback: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com – Gotvi.mk

 8. Pingback: Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 9. Pingback: Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 10. Pingback: Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар – Gotvi.mk

 11. Pingback: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете – Gotvi.mk

 12. Pingback: ФОТО: Се реновира поранешниот ресторан на МекДоналдс во Центар – Gotvi.mk

 13. Pingback: Мирис на лук и кромид во устата? Еве како најбрзо да го отстраните – Gotvi.mk

 14. Pingback: Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката – Gotvi.mk

 15. Pingback: ФОТО: Се тресеше Скопје – Нов послаб земјотрес почувствуван во Македонија – Gotvi.mk

 16. Pingback: Како докторите се чуваат од грип? – јадете го ова – Gotvi.mk

 17. Pingback: Зелена магија: Брокулата е најздравиот зеленчук – Gotvi.mk

 18. Pingback: ФОТО: Отворивте шише вино? – направете нешто ФЕНОМЕНАЛНО за домот со тапите – Gotvi.mk

 19. Pingback: Ставила листови зелка на телото – наредното утро се шокирала – Gotvi.mk

 20. Pingback: ВИДЕО: Наполни корпи со чоколада – овие колачиња се ФАНТАЗИЈА – Gotvi.mk

 21. Pingback: Нов студен бран – викендов екстремен студ во Македонија – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИДЕО: Го наполни шприцот па ги наполни лушпите од јајца – ова е десерт! – Gotvi.mk

 23. Pingback: ФОТО: Има 50 години а изгледа како тинејџерка – откри што прави во кујна – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Стави кроасани во тава и го доби ова – НЕВЕРОЈАТНО – Gotvi.mk

 25. Pingback: ВИДЕО: Направи мусака со чипс – ова е ВРВЕН деликатес – Gotvi.mk

 26. Pingback: Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука – Gotvi.mk

 27. Pingback: Не фрлајте повеќе пари – направете домашен Еурокрем – Gotvi.mk

 28. Pingback: УХМР најавува промена на времето – ќе кажеме збогум на студот – Gotvi.mk

 29. Pingback: ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*