Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Неодамна објавивме на Gotvi.mk едноставен лек кој чини само 5 денари и со кој ќе се изборите против непријатната миризба на патиките, кондурите, балетанките… Детали прочитајте ТУКА

Дел од читателите велат дека е доволно редовно да се мијат нозете, дел да се купуваат поскапи обувки, а дел, пак, велат дека нема лек. Еве некои конкретни совети:

 • Обувките менувајте ги често. Ако ги носите повеќе од 8 часа, не ги облекувајте следниот ден.
 • Сода бикарбона. Да се користи само ако почнува да јавува непријатна миризба.
 • Бекутан бебешка пудра во комбинација со сода бикарбона. Се става во обувките ако јавува непријатна миризба.
 • Хлорамфеникол маст да се измачка на измиено, а да се аплицира помеѓу прстите на нозете. Читателот вели дека постапката се повторува најмногу до 5 дена и проблемот е решен.
 • Канестен маст. Ова е важно при габични инфекции.
 • Ставете ги навечер измиените нозе во топла вода со морска сол. По некое време смрдеата целосно исчезнува.
 • Лидера крем за стапала. Според упатството се мачка до 2 пати неделно на измиени нозе додека непријатната миризба не се изгуби.

Целата дискусија можете да ја проследите ОВДЕ

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

38 Коментари

 1. Mène samo ednata noga mi smrdi..samo nejze da ja mijam i mackam so krem..U legenot ke mi se zarazi drugata..

 2. Pingback: ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари – Gotvi.mk

 3. Pingback: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење – Gotvi.mk

 4. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен трик – Потемнета банана повторно доби жолта боја – Gotvi.mk

 5. Pingback: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон – Gotvi.mk

 6. Pingback: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата – Gotvi.mk

 7. Pingback: ВИДЕО: Му фрли овошје на мајмунот во Зоолошка – Еве како тој му врати – Gotvi.mk

 8. Pingback: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките – Gotvi.mk

 9. Pingback: Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија – Gotvi.mk

 10. Pingback: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово – Gotvi.mk

 12. Pingback: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИДЕО: Човекот кој тврди дека го предвидел земјотресот во Скопје – Gotvi.mk

 14. Pingback: ВИДЕО: Пиеја кафе и здрма земјотресот во Скопје… – Gotvi.mk

 15. Pingback: Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 16. Pingback: Ако сте љубител на банани, овие десет работи морате да ги знаете – Gotvi.mk

 17. Pingback: КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек! – Gotvi.mk

 18. Pingback: СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите – Gotvi.mk

 19. Pingback: ФОТО+ВИДЕО: Мекдоналдс отвори ресторан во Ватикан – Gotvi.mk

 20. Pingback: Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 21. Pingback: ФОТО: Трпезата на Сека за празниците како од бајките – Gotvi.mk

 22. Pingback: Дивата Џенифер Лопез откри како ја одржува линијата – ова е нејзиното смути – Gotvi.mk

 23. Pingback: Само една лажица од ова ја смирува кашлицата – победете ја болката во грлото – Gotvi.mk

 24. Pingback: НЕМА ПЕЧЕЊЕ: Брза чоколадна торта по која полуде секоја домаќинка – Gotvi.mk

 25. Pingback: Не направивте зимница сезонава? Има решение – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата – Gotvi.mk

 27. Pingback: ФОТО: Фотографија од кафуле ги згреа срцата на сите – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВИДЕО: Кога храната би можела да зборува – видео за убав ден – Gotvi.mk

 29. Pingback: РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Исече леб на коцки – нема да верувате каков ручек доби – Gotvi.mk

 30. Pingback: Викенд временска: Студот се враќа – Gotvi.mk

 31. Pingback: СПАС ВО ДОМАЌИНСТВОТО: Направете сами средство против тврдокорни наслаги – Gotvi.mk

 32. Pingback: Овие намирници се помоќни за расонување од кафе – ќе се изненадите – Gotvi.mk

 33. Pingback: Јадете смокви за здравје во зима – Gotvi.mk

 34. Pingback: Временска за новата работна недела – Gotvi.mk

 35. Pingback: ВИДЕО: Лила вресна од страв – погледнете што и се случи во квизот – Gotvi.mk

 36. Pingback: ВИДЕО: Десертот не е целосен без декорација – гледајте и учете – Gotvi.mk

 37. Pingback: РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ ПО ОВА: Бурек со јаболка – добро прочитавте, прсти да излижеш – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*