Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна.

Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време на диетата, постојано напорно вежбајте со личен тренер, а ако планирате да започнете со држење на Аткинсоновата диета на база на месо причекајте вашиот лекарот најпрво да ви одобри – советува Кардашијан.

Внимавајте што јадете:

Кардашијан вели дека состојбата со целулитот ја поправа со режим на исхрана.

„Јадам житарици наутро, салата за ручек и пилешко за вечера“, открива Ким.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

34 Коментари

 1. Pingback: Еве како изгледа тридневното мени на Ријана – Gotvi.mk

 2. Pingback: Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна – Gotvi.mk

 3. Pingback: 7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете – Gotvi.mk

 4. Pingback: Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна – Gotvi.mk

 5. Pingback: Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива – Gotvi.mk

 6. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 7. Pingback: Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час – Gotvi.mk

 8. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 9. Pingback: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов – Gotvi.mk

 10. Pingback: ФОТО: Келвин Харис се соблече на Инстаграм за роденденот на својот менаџер – Gotvi.mk

 11. Pingback: ВИДЕО: Орландо Блум ги покажа своите боречки вештини – Gotvi.mk

 12. Pingback: Викенд временска прогноза – Gotvi.mk

 13. Pingback: Магдонос и мед за здраво срце – Gotvi.mk

 14. Pingback: НЕДЕЛНА ВРЕМЕНСКА: Ќе се спасиме ли од дождот? – Gotvi.mk

 15. Pingback: Зошто е потребно да јадеме сладок компир? – Gotvi.mk

 16. Pingback: Светот полуде по Црната лимонада – Gotvi.mk

 17. Pingback: ОПОРАВЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ: Детоксикацијата е вистинскиот пат – Gotvi.mk

 18. Pingback: ВИДЕО: Вакумираше месо без никаков апарат – корисен трик за зимата – Gotvi.mk

 19. Pingback: ЌЕ ВЕ ПРЕПОЛОВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА: Слабејте со овој напиток – Gotvi.mk

 20. Pingback: МАГИЧНА СОСТОЈКА: Намирница која најмногу го одложува стареењето! – Gotvi.mk

 21. Pingback: Прескокнувате оброк за да слабеете? – правите огромна грешка – Gotvi.mk

 22. Pingback: ВИЦ: Вклучи го миксерот да видам дали си дома – Gotvi.mk

 23. Pingback: ВИДЕО: Вашиот Инстаграм ќе биде најпопуларен – трикови за поубави фотки со храна – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Неверојатен ресторан – Додека го чекаа десертот од масата излезе… – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Сестрата на српската пејачка ослабе 50 килограми – Gotvi.mk

 26. Pingback: Поради бучава затворена една од најпознатите скопски кафеани – Gotvi.mk

 27. Pingback: Растопен кашкавал и лукче – леб од соништата – Gotvi.mk

 28. Pingback: ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е! – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Зема стапчиња за ражничи и замота компир – ќе го правите истото – Gotvi.mk

 30. Pingback: Малкумина сакаат да го јадат ова – ќе се предомислите кога ќе чуете колку е здраво – Gotvi.mk

 31. Pingback: ПОСТОИ ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Овие садови перете ги веднаш по користењето – Gotvi.mk

 32. Pingback: ВИДЕО: Трикови со кујнски нож кои ќе ви го променат животот – Gotvi.mk

 33. Pingback: Зимата ќе ја паметите по ова: Модерно греано вино – Gotvi.mk

 34. Pingback: Јогурт – дознате зошто е пријател на човековиот организам – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*