Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Омилена храна на Леонарди ди Каприо му се тестенините, а омилен пијалок лимонадата, како и кока колата. Сепак, кога ќе претера со јадењето, тој ја држи следната диета:

Со неговата диета, Ди Каприо на почетокот јаде благо само еднаш неделно, а потоа постојано ја намалува количината додека целосно не го тргне од менито.

Еве како изгледа дневното диетално мени на познатиот актер:

Појадок: овес, варени јајца, пченица или лесен тост во комбинација со зелен чај.

Ужинка: сите видови на овошје освен грозје, смокви и манго.

Ручек: печена кокошка (или телешко месо, зајак, мисирка) во комбинација со ориз и салата. Како замена за ориз, понекогаш консумира интегрални тестенини.

Вечера: Печена риба ( или друга морска храна) во комбинација со зеленчук на скара.

Важно е да напоменеме дека во оваа диета на Леонардо се забранува користење на масло за готвење, а особено пржење. Оваа диета тој ја држи неколку недели и му помага да ја постигне идеална форма за себе и своето тело.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

63 Коментари

 1. Pingback: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот – Gotvi.mk

 2. Pingback: Која е основата на секоја холивудска диета? – Gotvi.mk

 3. Pingback: Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто – Gotvi.mk

 4. Pingback: Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна – Gotvi.mk

 5. Pingback: Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива – Gotvi.mk

 6. Pingback: Јадете ги овие 4 намирници и ќе ви се намали апетитот – Gotvi.mk

 7. Pingback: Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот – Gotvi.mk

 8. Pingback: 7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата – Gotvi.mk

 9. Pingback: Со оваа едноставна навика и брзо и лесно ќе ослабете – Gotvi.mk

 10. Pingback: Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 11. Pingback: Омилените јадења на славните – ќе се зачудите од изборот – Gotvi.mk

 12. Pingback: Јаболко и мед – сè што ви треба да изгледате како филмска дива – Gotvi.mk

 13. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 14. Pingback: Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо – Gotvi.mk

 15. Pingback: Ван Гог во Охрид: „Каква луда ноќ, публика и амбиент за медал“ – Gotvi.mk

 16. Pingback: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 17. Pingback: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите – Gotvi.mk

 18. Pingback: Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода – Gotvi.mk

 19. Pingback: Дами ова е спасот: Една намирница за поголеми и погусти трепки – Gotvi.mk

 20. Pingback: Излечете ги афтите од устата – Gotvi.mk

 21. Pingback: Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас – Gotvi.mk

 22. Pingback: ФОТО: Еве што јадеше Рајан Лохте на ЛОИ 2016 – Gotvi.mk

 23. Pingback: ФОТО: Сексапилната Меган Саша во провокативни изданија – Gotvi.mk

 24. Pingback: ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан се заблагодари на Airbnb за одличното сместување во Њујорк – Gotvi.mk

 26. Pingback: ФОТО: Келвин Харис се соблече на Инстаграм за Армани – Gotvi.mk

 27. Pingback: Здраво слабеење – Откажете се само од 2 работи и ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 28. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале? – Gotvi.mk

 29. Pingback: ФОТО: Дурекс со изненадување за љубителите на модар патлиџан – Gotvi.mk

 30. Pingback: Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова – Gotvi.mk

 31. Pingback: ФОТО: Емили Ратајковски во првокативен фустан – Gotvi.mk

 32. Pingback: РЕЦЕПТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Како од шега топи маснотии! – Gotvi.mk

 33. Pingback: Направете омлет со јаболка! – Gotvi.mk

 34. Pingback: ФОТО: Погледнете во чие друштво уживаше Марк од „Брза кујна” – Gotvi.mk

 35. Pingback: ЗДРАВО И ЕФИКАСНО: Решете се од вишокот маснотии на стомакот – Gotvi.mk

 36. Pingback: ДАЛИ ЗНАЕВТЕ? Три јаболка дневно топат килограми! – Gotvi.mk

 37. Pingback: Домашна маска со која ќе исчезнат брчките околу очите – Gotvi.mk

 38. Pingback: Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите! – Gotvi.mk

 39. Pingback: Стартува бербата на јаболкото во Преспа – 3 јаболка дневно топат килограми! – Gotvi.mk

 40. Pingback: Дали знаевте? Рузмаринот ги подобрува концентрацијата и помнењето – Gotvi.mk

 41. Pingback: ЧАЈ СО МЕУРЧИЊА: Разбудете го детето во себе – Gotvi.mk

 42. Pingback: РЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА: Дали гумите за џвакање создаваат калории? – Gotvi.mk

 43. Pingback: Колку Македонците пијат алкохол? – еве каде се пие најмногу – Gotvi.mk

 44. Pingback: Сите ги сакаме но дали го знаете ова: Како пукаат пуканките? – Gotvi.mk

 45. Pingback: Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници – Gotvi.mk

 46. Pingback: ВИДЕО: Смесата за палачинки ја стави во шприц – ќе останете без текст – Gotvi.mk

 47. Pingback: Кое е најпродавано овошје на светот? – ќе се изненадите од одговорот – Gotvi.mk

 48. Pingback: Славниот Гордон Ремси готви за вас: Како да направите совршен стек? – Gotvi.mk

 49. Pingback: За кујната да блеска: Решете се од бигорот и масните наслаги со еден трик – Gotvi.mk

 50. Pingback: За 10 минути направи ЧУДО од крема: Ги брише борите и лузните – Gotvi.mk

 51. Pingback: ГЕНИЈАЛНО: Направете сами апарат за пуканки – еве како! – Gotvi.mk

 52. Pingback: Станете во 6 наутро и напијте се вода – резултатите ќе ве шокираат – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВИДЕО: За полесен живот – трикови за во кујна – Gotvi.mk

 54. Pingback: ФОТО: Новогодишна бајка во домот на Сека – вака го пие првото кафе – Gotvi.mk

 55. Pingback: ВИДЕО: Парчиња леб стави во сос и ги испече – доби ручек од соништата – Gotvi.mk

 56. Pingback: Во кујната НИКАКО не правете го ова за Нова Година – цела година ќе биде баксузна – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВИДЕО СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Новогодишна торта по која полуде регионот – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Снег и поларен студ – Gotvi.mk

 59. Pingback: ВИДЕО: Направете Снешко со пластични чаши – новогодишна бајка од кујната – Gotvi.mk

 60. Pingback: Почнал да превиткува обична салфета. По 15 секунди направил нешто генијално! – Gotvi.mk

 61. Pingback: Еден од најубавите десерти може да се најде на вашата трпеза: Белградска торта со бадеми – Gotvi.mk

 62. Pingback: ЌЕ ВЕ ПРЕПОЛОВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА: Слабејте со овој напиток – Gotvi.mk

 63. Pingback: Брза мусака од домати: Вкусно јадење готово за половина час – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*