Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Северина ја промовираше својата нова песна. Хрватската пејачка ги здружи силите со раперката Sajsi MC и познатата српска актерка, Сека Саблиќ, која се појавува во спотот за новата песна „Силикони“ што денес беше премиерно објавен на Facebook страната на мега популарната Севе.

Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на исхрана во кој познатата Северина уживаше во својата прва бременост.

„Вистина е дека внимавам на исхраната. Милан има многу литература околу фенг шуи начинот на живот, па јас ги следам советите за тоа како да го одржам моето тело во топ форма“, изјави пред 5 години Севе.

Фенг шуи подразбира внимателно одбирање на просторот во кој се јаде, избегнување на црвената боја и јадење на многу храна која има зелена боја, како на пример многу видови зеленчук.

Додека била бремена Северина секое утро пешачела половина час, јадела три пати дневно на интервали од четири часа и два пати неделно вежбала труднички вежби.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

90 Коментари

 1. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 2. Pingback: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 3. Pingback: Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета – Gotvi.mk

 4. Pingback: Која е основата на секоја холивудска диета? – Gotvi.mk

 5. Pingback: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот – Gotvi.mk

 6. Pingback: Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна – Gotvi.mk

 7. Pingback: 7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата – Gotvi.mk

 8. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 9. Pingback: Со пешачење до супер линија – еве колку калории ќе потрошите за 1 час – Gotvi.mk

 10. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 11. Pingback: Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел – Gotvi.mk

 12. Pingback: Ослободете се од темните дамки кај лактите – ефтино и брзо – Gotvi.mk

 13. Pingback: ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите – Gotvi.mk

 14. Pingback: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 15. Pingback: Ирина Шајк: Не разбирам како некои луѓе можат да не јадат! – Gotvi.mk

 16. Pingback: Јаболко и мед – Сè што ви треба да изгледате како филмска дива – Gotvi.mk

 17. Pingback: Леонардо ди Каприо организира хуманитарна забава – Еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 18. Pingback: Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење? – Gotvi.mk

 19. Pingback: Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа – Gotvi.mk

 20. Pingback: Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти – Gotvi.mk

 21. Pingback: ВИДЕО: Како тинејџери – Роналдо ѝ влета во кадар на Кардашијан – Gotvi.mk

 22. Pingback: ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера – Gotvi.mk

 23. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 24. Pingback: ФОТО: Северина со јака реклама за Скопско – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто? – Gotvi.mk

 26. Pingback: ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер – Gotvi.mk

 27. Pingback: Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија – Gotvi.mk

 28. Pingback: Негувајте го лицето: Домашна маска од авокадо – Gotvi.mk

 29. Pingback: Вистински Балканец: Ова е омиленото јадење на Наташа Беквалац – Gotvi.mk

 30. Pingback: ФОТО: Бритни Спирс откри кое и е омилено јадење – Gotvi.mk

 31. Pingback: Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење – Gotvi.mk

 32. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 33. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 34. Pingback: Повторно невреме во Македонија – Gotvi.mk

 35. Pingback: Мајкл Фелпс – Нема да ви се верува колкав хамбургер јаде за вечера американскиот пливач – Gotvi.mk

 36. Pingback: Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода – Gotvi.mk

 37. Pingback: Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас – Gotvi.mk

 38. Pingback: 18+ ФОТО: Неверојатно – Џастин Бибер пак го покажа – Gotvi.mk

 39. Pingback: По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец – Gotvi.mk

 40. Pingback: Џастин Бибер го осигурал својот пенис на 5 милиони долари? – Gotvi.mk

 41. Pingback: ВИДЕО: Силен земјотрес во централна Италија – Има и жртви – Gotvi.mk

 42. Pingback: ФОТО: Сексапилната Бронте Блампид е новата девојка на Џастин Бибер – Gotvi.mk

 43. Pingback: ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска – Gotvi.mk

 44. Pingback: 18+ФОТО: Сексапилната Емили Ратајковски се соблече гола – Gotvi.mk

 45. Pingback: ВИДЕО: Китови долги 12 метри снимени крај Ровињ – Gotvi.mk

 46. Pingback: ФОТО: Емили Ратајковски повторно гола позираше на Инстаграм – Gotvi.mk

 47. Pingback: ФОТО: Марјана во жешко издание за крајот на летото на Инстаграм – Gotvi.mk

 48. Pingback: Џастин Бибер: Беше грешка, не го реактивирав мојот Инстаграм – Gotvi.mk

 49. Pingback: Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“ – Gotvi.mk

 50. Pingback: ФОТО: Гастоз смени имиџ и во друштво со порно глумици – Gotvi.mk

 51. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале? – Gotvi.mk

 52. Pingback: Омилената салата на Џесика Алба за фит фигура и прекрасна кожа – Gotvi.mk

 53. Pingback: ВДЕО: Усеин Болт прво и беше неверен, па ја побара за жена – Кејси прифати – Gotvi.mk

 54. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка – Gotvi.mk

 55. Pingback: ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи – Gotvi.mk

 56. Pingback: Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВИДЕО: Apple го претстави новиот iPhone 7 – Gotvi.mk

 58. Pingback: ФОТО: Елена Ристеска во дилема кои чевли да ги избере – Gotvi.mk

 59. Pingback: ФОТО: Дурекс со изненадување за љубителите на модар патлиџан – Gotvi.mk

 60. Pingback: ФОТО: Модри патлиџани – новиот рецепт за сигурен секс? – Gotvi.mk

 61. Pingback: Направете омлет со јаболка! – Gotvi.mk

 62. Pingback: Со овој зачин кажете им збогум на брчките на лицето – Gotvi.mk

 63. Pingback: За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша – Gotvi.mk

 64. Pingback: 18+ ВИДЕО: Памела Андерсон се соблече гола на филм. Повторно! – Gotvi.mk

 65. Pingback: 18+ ФОТО: Мараја Кери целосно гола во полна када – Gotvi.mk

 66. Pingback: Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто – Gotvi.mk

 67. Pingback: Беквалац и Крлеуша во „војна“: Како тоа ги поддршуваш ЛГБТ луѓето, а им наплаќаш за настап? – Gotvi.mk

 68. Pingback: ФОТО: Ким Кардашија облечена – И тоа е можно – Gotvi.mk

 69. Pingback: Јелена Карлеуша пцуе како кочијаш (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 70. Pingback: ВИДЕО: Ова е најдобриот кафемат – Точи кафе ако зевате – Gotvi.mk

 71. Pingback: ФОТО: Карлеуша растура на Инстаграм – Gotvi.mk

 72. Pingback: ФОТО: Кејти Пери гола ги повикува Американците да гласаат – Gotvi.mk

 73. Pingback: ВИДЕО: Зема бормашина и избуши тиква – И вие ќе го сторите тоа! – Gotvi.mk

 74. Pingback: ФОТО Галерија: Рита Ора „жари и пали“ на Инстаграм – Gotvi.mk

 75. Pingback: Утре неработен ден – ќе ни се погоди ли времето за празничен ручек? – Gotvi.mk

 76. Pingback: Еве ја машката верзија на Ким Кардашијан (18+ ФОТО и ВИДЕО) – Gotvi.mk

 77. Pingback: ВИДЕО: Ќе имате најубаво кафе за на Инстаграм – рецепт “боли глава” – Gotvi.mk

 78. Pingback: Посен деликатес: Вкусни колачиња на посната трпеза – Gotvi.mk

 79. Pingback: ВИДЕО: Стави лажици на тесто – веднаш ќе го направите истото! – Gotvi.mk

 80. Pingback: Ви здодеа од месо, компири и тестенини? – нов вкус на вашата трпеза – Gotvi.mk

 81. Pingback: Јелена Карлеуша провоцира со задникот (ФОТО) – Gotvi.mk

 82. Pingback: Сека откри на кого личи бебето и како ослабела по породувањето – Gotvi.mk

 83. Pingback: Прескокнувате оброк за да слабеете? – правите огромна грешка – Gotvi.mk

 84. Pingback: Симболот на есента: Печени костени за мерак – Gotvi.mk

 85. Pingback: ФОТО: Ќе успеете ли да ја решите оваа загатка со храна? – Gotvi.mk

 86. Pingback: Четири потреси во Македонија – од утрово серија земјотреси – Gotvi.mk

 87. Pingback: ДИЕТАТА ПО КОЈА ЗБУДАЛЕ СВЕТОТ: Се почнува со вода, јадете што сакате а слабеете – Gotvi.mk

 88. Pingback: Овие намирници не прават уште погладни – Gotvi.mk

 89. Pingback: Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници – Gotvi.mk

 90. Pingback: Малкумина сакаат да го јадат ова – ќе се предомислите кога ќе чуете колку е здраво – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*