Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Дивна, мајката на пејачката Јелена Крлеуша на својот Facebook профил објави своја фотографија од пред 8 години каде е евидентно дека има повеќе килограми од денес.

Таа советува и ни го кажува својот рецепт: да ги намалиме оброците, целосно да ја исфрлиме вечерата, да шетаме, одиме брзо, да посетуваме теретана, да се испотиме и постојано да бидеме активни.

„Бидејќи сум личност без комплекси, ја споделувам оваа фотографија. Нека ова биде стимул за сите буцки. Немам време на секој од вас поединечно да одговорам како ослабев, затоа тука ќе напишам иако ви е јасно на сите. Како што и мене ми беше јасно, но постојано барав изговори. Морате да се решите и да бидете упорни. Намалете ги оброците, целосно исфрлете ја вечерата, шетајте, одете брзо, посетувајте теретана, испотете се и постојано бидете активни. Не може брзо, но безо не се ни здебеливте. Моето слабеење трае речиси 4 години и понатаму… Ќе уживате во секој килограм помалку, а веќе е и лето, па ќе изгледате супер во костимите за капење. Горда сум на себе, ја победив зависноста од храна!“, напишала Крлеуша и наишла на позитивни коментари.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

ФОТО: Kurir / Damir Dervišagić, Facebook

89 Коментари

 1. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше додека беше бремена – Gotvi.mk

 2. Pingback: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена – Gotvi.mk

 3. Pingback: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм – Gotvi.mk

 4. Pingback: Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете – Gotvi.mk

 5. Pingback: Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот – Gotvi.mk

 6. Pingback: Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма – Gotvi.mk

 7. Pingback: Ослободете се од темните дамки кај лактите – ефтино и брзо – Gotvi.mk

 8. Pingback: Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака! – Gotvi.mk

 9. Pingback: ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите – Gotvi.mk

 10. Pingback: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата – Gotvi.mk

 11. Pingback: Леонардо ди Каприо организира хуманитарна забава – А еве која диета ви ја препорачува – Gotvi.mk

 12. Pingback: Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење? – Gotvi.mk

 13. Pingback: ФОТО: Ана Николиќ го покажа венчалниот прстен кој го доби од Раста – Gotvi.mk

 14. Pingback: Девет момчиња се степаа за тазе бурек – Gotvi.mk

 15. Pingback: Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје – Gotvi.mk

 16. Pingback: Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава – Gotvi.mk

 17. Pingback: ФОТО: Бритни Спирс го објави рецептот за омилените шпагети – Gotvi.mk

 18. Pingback: Северина држи диета кога е бремена – Еве која – Gotvi.mk

 19. Pingback: Месечна прогноза: Еве што ќе се случува со времето до крајот на август – Gotvi.mk

 20. Pingback: Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча – Gotvi.mk

 21. Pingback: Што јадела принцезата Дајана? – Gotvi.mk

 22. Pingback: По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец – Gotvi.mk

 23. Pingback: ФОТО: Кој го врти Милан – Северина објави фотографија со синот – Gotvi.mk

 24. Pingback: Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот – Gotvi.mk

 25. Pingback: ФОТО: Елизабет Харли го покажа својот омилен десерт – Gotvi.mk

 26. Pingback: ФОТО: Марјана во жешко издание покрај океанот – Gotvi.mk

 27. Pingback: 19 години од смртта на Леди Дијана – Еве кое било нејзиното омилено јадење – Gotvi.mk

 28. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан никогаш попровокативна – Gotvi.mk

 29. Pingback: ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе – Gotvi.mk

 30. Pingback: ВИДЕО: Усеин Болт прво и беше неверен, па ја побара за жена – Кејси прифати – Gotvi.mk

 31. Pingback: ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи – Gotvi.mk

 32. Pingback: ФОТО: Емили Ратајковски во првокативен фустан – Gotvi.mk

 33. Pingback: ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника – Gotvi.mk

 34. Pingback: ВИДЕО: Зема р’ѓосано ренде и направи чудо! – Gotvi.mk

 35. Pingback: ВИДЕО: Кога странци прв пат пробуваат македонска храна – ова се реакциите – Gotvi.mk

 36. Pingback: ФОТО: Сања Кужет – Еве кои книги ги читаше летово на плажа – Gotvi.mk

 37. Pingback: ПРАВИТЕ ГОЛЕМА ГРЕШКА: Никогаш повеќе не ја фрлајте лушпата од кромид – Gotvi.mk

 38. Pingback: Решете се од влакненцата на лицето со едноставен и евтин рецепт – Gotvi.mk

 39. Pingback: ВИДЕО: Ова е најдобриот кафемат – Точи кафе ако зевате – Gotvi.mk

 40. Pingback: РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВЈЕ ОД НАШИТЕ БАБИ: Ова масло лечи се – Gotvi.mk

 41. Pingback: ФОТО: Ќе ви застане здивот од тортата која Николија ја доби за бебето – Gotvi.mk

 42. Pingback: ФОТО Галерија: Рита Ора претерано секси на Инстаграм – Gotvi.mk

 43. Pingback: ФОТО: Тортата за бебето на Николија ги разнежни фановите – Gotvi.mk

 44. Pingback: Извадете ги капутите: Временска прогноза за цела недела – Gotvi.mk

 45. Pingback: Денеска невреме: Временска за наредната недела – Gotvi.mk

 46. Pingback: Земјотрес синоќа почувствуван во Скопје – Gotvi.mk

 47. Pingback: Утрово земјотрес ја стресе Македонија – Gotvi.mk

 48. Pingback: ФОТО: Ким Кардашијан облечена – И тоа е можно – Gotvi.mk

 49. Pingback: ВИДЕО. Емина откри што јаде за да изгледа совршено “Сол и бибер и готовоо” – Gotvi.mk

 50. Pingback: Во ова село сите живееле 100 години: Мештаните тврдат, тајната е во една намирница – Gotvi.mk

 51. Pingback: Посебен рецепт за макарони – Gotvi.mk

 52. Pingback: ФОТО: Започна акцијата за чистење на Водно – Gotvi.mk

 53. Pingback: Идеално за кочан ладните ноќи: Топло чоколадо со црвено вино – Gotvi.mk

 54. Pingback: Со само еден трик секоја тестенина ќе ја сварите за минута! – Gotvi.mk

 55. Pingback: Тие се дар од природата: Имаат тројно повеќе витамини од портокалот – Gotvi.mk

 56. Pingback: САМО ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ДЕСЕРТ: „Орео капкејкс” – Gotvi.mk

 57. Pingback: ВНИМАВАЈТЕ: Зафаќа минијатурен дел од кујната а е легло на бактерии – Gotvi.mk

 58. Pingback: ВИДЕО: Палачинки меки како перниче – овој рецепт не сте го знаеле до сега – Gotvi.mk

 59. Pingback: Салеп – топол напиток за ладните ноќи полн здравје – Gotvi.mk

 60. Pingback: ВИДЕО ДЕСЕРТ: За сите генерации – направете ги најубавите палачинки – Gotvi.mk

 61. Pingback: КОРИСНИ СОВЕТИ: Вака намалете го чувството на глад – Gotvi.mk

 62. Pingback: Сочни палачинки со јаболко – Gotvi.mk

 63. Pingback: Штрудла со шумско овошје и пудинг – Gotvi.mk

 64. Pingback: Симболот на есента: Печени костени за мерак – Gotvi.mk

 65. Pingback: Вино и уникатна торта – романтичниот Јоксимовиќ прослави годишнина од брак – Gotvi.mk

 66. Pingback: ФОТО: Бизнисот им расцвета – би пробале ли деликатес “Меланија Трамп” – Gotvi.mk

 67. Pingback: Не е ни лук ни кромид: Од овие јадења здивот мириса најлошо – Gotvi.mk

 68. Pingback: ВИДЕО: Стави цреша на стаклено шише – ќе го направите истото – Gotvi.mk

 69. Pingback: Палачинки од три состојки (без брашно) – Gotvi.mk

 70. Pingback: Ловеше риби кога го фати ова во мрежата – заработи милиони – Gotvi.mk

 71. Pingback: ВИДЕО: За љубителите на печурки – сос кој не се заборава – Gotvi.mk

 72. Pingback: СУПЕР ПАЛАЧИНКИ! Овој рецепт е злато вреден, испробајте го! – Gotvi.mk

 73. Pingback: ВИДЕО: Ова долго се чекаше – оригинален турски рецепт за баклава – Gotvi.mk

 74. Pingback: ПАЛАЧИНКИ ОД ШИШЕ: Брза подготовка, без валкани садови! (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 75. Pingback: ЗА ПОСТОТ И ПОСНИТЕ СЛАВИ: Грав кој ќе го јадете и кога не постите – Gotvi.mk

 76. Pingback: Марјана Станојковска во жешко издание ја запеа Северина (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 77. Pingback: Сите ги сакаме но дали го знаете ова: Како пукаат пуканките? – Gotvi.mk

 78. Pingback: ФОТО: Ќе успеете ли да ја решите оваа загатка со храна? – Gotvi.mk

 79. Pingback: ВИДЕО: Зема шише и го вшмука јајцето – ќе го правите ова во кујната – Gotvi.mk

 80. Pingback: ВИДЕО: Направете Снешко со пластични чаши – новогодишна бајка од кујната – Gotvi.mk

 81. Pingback: ВИДЕО: Вакумираше месо без никаков апарат – корисен трик за зимата – Gotvi.mk

 82. Pingback: ЖЕНИТЕ ЌЕ ГИ ОБОЖАВААТ: Направете палачинки кои НЕ ДЕБЕЛЕАТ! – Gotvi.mk

 83. Pingback: ВКУСНО! Брзи штрудли со мармалад (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 84. Pingback: До четврток пред легнување оставајте храна на масата – еве зошто – Gotvi.mk

 85. Pingback: Торта со плазма и Нутела – прсти да излижете – Gotvi.mk

 86. Pingback: КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ: Направете ги по овој рецепт, ќе ги обожавате! – Gotvi.mk

 87. Pingback: ВРЕМЕ – Gotvi.mk

 88. Pingback: Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО) – Gotvi.mk

 89. Pingback: Торта од три кори – Gotvi.mk

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*